IMG-20171027-WA0062

Educatie 8.11.2017

Olimpiada Mărginimii s-a desfășurat la Săliște

La sfârșitul lunii octombrie, Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” din Sălişte a organizat Olimpiada Mărginimii. Astfel, în 28 octombrie, sportul şi mişcarea au pus stăpânire pe elevii claselor I – XII din aproape toate satele Mărginimii Sibiului.

Au fost organizate întreceri indiviuale de Cros – ciclurile primar şi gimnazial, Tenis de masă – ciclurile gimnazial şi liceal şi Popice – liceu cât şi pe echipe: Floorball – ciclul primar, Baschet – gimnaziu fete, Fotbal – ciclurile primar, gimnazial şi liceal.

Au participat elevi de la Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște, Şcoala Gimnazială Săcel, Şcoala Primară Mag, Şcoala Gimnazială Jina, Şcoala Gimnazială Poiana Sibiului, Şcoala Gimnazială Tilişca, Şcoala Gimnazială Orlat, Şcoala Gimnazială Gura Râului, Liceul Tehnologic „Ilie Măcelariu” Miercurea Sibiului, Şcoala Gimnazială Apoldu de Jos, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Sibiu, Colegiul Naţional „Gheorghe Lazăr” Sibiu şi Liceul Tehnologic „Transcom” Sibiu.

După ore de întreceri, la Sala de sport a Oraşului Sălişte, a avut loc festivitatea de premiere la care au participat Horațiu Răcuciu, primarul Oraşului Sălişte şi reprezentanţii Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Sibiu (Nicoleta Sonia David – Director executiv şi prof. Călin Anton). S-au acordat diplome, medalii, cupe, ticouri şi mingi pentru cei mai merituoși tineri sportivi.

Clasament: 

CROS CLASELE PREGĂTITOARE – II – FETE 

Locul 1 – Rez Sara (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Lobiuc Nicoleta (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Iridon Maria (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

CROS CLASELE PREGĂTITOARE – II BĂIEŢI 

Locul 1 – Popa Teodor (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Rebeca Florin (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Neagu Sebastian (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

CROS CLASELE III-IV – FETE 

Locul 1 – Radu Ioana (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Preda Sara (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Băilă Denisa (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

CROS CLASELE III-IV – BĂIEŢI 

Locul 1 – Cuteanu Alin Gabriel (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Turturică Ştefan (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Mărunţel Cristian (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

CROS CLASELE V – VI – FETE

Locul 1 – Bârsan Alexandra (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Morariu Diana (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Lampaşiu Alina (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

CROS CLASELE V – VI – BĂIEŢI

Locul 1 – Mărunţel Darius (Şcoala Gimnazială „Aurel Decei” Gura Râului)

Locul 2 – Tarcea Ştefan (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Nuţescu Adrian (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

CROS CLASELE VII – VIII – FETE 

Locul 1 – Tudosoiu Daria (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Dumitru Ştefania (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Zeicu Bianca (Şcoala Gimnazială Tilişca)

CROS CLASELE VII – VIII – BĂIEŢI

Locul 1 – Boboloţiu Răzvan (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Cârjea Ştefan (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Popa Luis (Şcoala Gimnazială Tilişca)

TENIS DE MASĂ GIMNAZIU – FETE

Locul 1 – Moga Teodora (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Rahovean Sandra (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Apostol Andrada (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

TENIS DE MASĂ GIMNAZIU – BĂIEŢI

Locul 1 – Moga Tudor (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Rahovean Darius (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Voicu Alexandru (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

TENIS DE MASĂ LICEU – BĂIEŢI

Locul 1 – Vlad Gheorghe (Colegiul Naţional „Gheorghe Lazăr” Sibiu)

Locul 2 – Mărunţel Marius (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Ursu Radu (Liceul Tehnologic „Transcom” Sibiu)

POPICE – FETE

Locul 1 – Novac Larisa (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Bârsan Alexandra (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Lăcătuş Livia (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

POPICE – BĂIEŢI

Locul 1 – Stan Ştefan (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Mărunţel Marius (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Bunea Petru(Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

BASCHET GIMAZIU – FETE

Locul 1 – Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște

Locul 2 – Şcoala Gimnazială Tilişca

FOTBAL BĂIEŢI – CICLUL PRIMAR

Locul 1 – Şcoala Gimnazială „Aurel Decei” Gura Râului

Locul 2 – Şcoala Gimnazială Nr. 1 Sibiu

Locul 3 – Şcoala Gimnazială Tilişca

Locul 4 – Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște

FOTBAL BĂIEŢI – GIMNAZIU

Locul 1 – Şcoala Gimnazială „Ion Pop Reteganu” Orlat

Locul 2 – Şcoala Gimnazială „Aurel Decei” Gura Râului

Locul 3 – Şcoala Gimnazială Nr. 1 Sibiu

Locul 4 – Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște

FOTBAL BĂIEŢI – LICEU

Locul 1 – Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște

Locul 2 – Liceul Tehnologic „Tramscom” Sibiu

FLOORBALL CLASELE I – II  FETE

Locul 1 – Clasa a II-a B (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Şcoala Gimnazială Săcel

Locul 3 – Clasa a II-a A (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 4 – Echipa Claselor I (A+B) (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

FLOORBALL CLASELE I – II BĂIEŢI

Locul 1 – Clasa a II-a A (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Şcoala Gimnazială Săcel

Locul 3 – Clasa a II-a B (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 4 – Echipa Claselor I (A+B) (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

FLOORBALL CLASELE III – IV  FETE

Locul 1 – Clasa a IV-a B (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Clasa a III-a A (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Clasa a IV-a A (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

FLOORBALL CLASELE III – IV BĂIEŢI

Locul 1 – Clasele a IV-a B (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 2 – Clasa a IV-a B (cu elevi din Clasele IIIA şi IV-a A) (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 3 – Clasa a III-a A (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

Locul 4 – Clasa a III-a B (Liceul Tehnologic „Ioan Lupaş” Săliște)

 

DSC_0386
DSC_0392
DSC_0437
DSC_0471
DSC_0477
DSC_0491
IMG-20171027-WA0002
IMG-20171027-WA0004
IMG-20171027-WA0005
IMG-20171027-WA0006
IMG-20171027-WA0034
IMG-20171027-WA0035
IMG-20171027-WA0036
IMG-20171027-WA0037
IMG-20171027-WA0038
IMG-20171027-WA0061
IMG-20171027-WA0062
IMG-20171027-WA0185
IMG-20171027-WA0207
IMG-20171027-WA0238
IMG-20171027-WA0249
IMG-20171027-WA0290
IMG-20171027-WA0298

 

Ad