13.3 C
vineri, martie 29, 2024

Medalii pentru atleți la Campionatul Național de Alergare Montană

Trei medalii a obținut Mediașul la o competiție de Alergare Montană. Atleții din Mediaș au avut o comportare foarte bună la Campionatul Național de Alergare Montană desfășurat la Câmpulung Moldovenesc. Astfel, sportiva Iulia Zudor a câștigat medalia de argint în proba de 4.000 de metri, iar Peter Hermann s-a clasat pe locul 3 în proba de 8.000 de metri. În același timp, echipa de juniori a Clubului Sportiv Școlar Mediaș a reușit să câștige medalia de argint în cadrul aceleiași competiții. Din echipă fac parte atleții Peter Herman, Andrei Voican și Cristian Raul Cioc.

Lucrările de modernizare a străzii Marburg din cartierul Tineretului au început, anunță municipalitatea sibiană.Acestea includ relocarea rețelelor de utilități,...