IMG_8262

Sport 28.07.2017

FC Hermannstadt, 4-0 în ultimul amical al verii

IMG_8262Echipa sibiană s-a impus la scor în ultimul meci de verificare din această vară. FC Hermannstadt a învins la patru goluri diferență, scor 4-0 pe Performanța Ighiu. După o primă repriză fără gol, elevii lui Alexandru Pelici au făcut tot ce au dorit în partea secundă. Ei au marcat goluri frumoase și au ratat ocazii mari de a majora scorul. Petrișor Petrescu a fost primul care a introdus mingea în poartă, în minutul 57, cu o reluare din interiorul suprafeței de pedeapsă. A urmat un auto-gol al fundașului Andrei Mărginean, care a trimis în vinclul propriei porți cu capul. Ultimele două reușite au aparținut lui Ștefan Blănaru,  golul trei fiind foarte frumos, șut de la 25 de metri sub bara transversală. Partida a avut loc pe stadionul Obor.