Amical Gaz Metan Medias CFR Cluj 2-3

Sport 2.09.2017

Gaz Metan a pierdut, 2-3, într-un amical cu CFR Cluj

Gaz Metan a pierdut, sâmbătă dimineața, partida amicală cu CFR Cluj, scor 2-3. S-au jucat două reprize de câte 60 minute, iar oaspeții au deschis scorul în prima repriză. Ibrahima Balde a șutat la poartă, mingea a lovit bara și a revenit în careul de 6 metri, iar Urko Vera pe fază a marcat simplu. În repriza a doua, clujenii și-au dublat avantajul. Marius Coman a scăpat singur spre poartă și l-a executat pe Alexandru Greab. Gaz Metan a revenit în joc prin golul lui Cristian Danci. Alexandru Buziuc a șutat, portarul a respins greu, un apărător al clujenilor a deviat și el mingea care a ajuns la Cristian Danci. Mijlocașul a șutat, mingea a fost deviată și a intrat în poartă.
Gazdele au egalat apoi după o acțiune frumoasă a lui Ovidiu Bic care a driblat un apărător advers, a pătruns în careu, i-a pasat lui Laurențiu Manole care a reușit să marcheze cu un șut la colțul lung. CFR a câștigat în cele din urmă cu 3-2. În minutele de final ale jocului, Marius Coman a pătruns în careu, a șutat, mingea a fost respinsă și a ajuns la Laurențiu Rus care a înscris simplu din zona punctului de la 11 metri.