IMG_8636

Sport 3.09.2017

FC Hermannstadt a câștigat pe terenul Pandurilor!

IMG_5339Alb-roșii au cucerit toate cele trei puncte în deplasarea de la Motru! FC Hermannstadt s-a impus cu 3-1 pe terenul Pandurilor. Petrișor Petrescu (min.32 și 80), cu o dublă și Ionuț Soica (min.21) cu o reușită au fost autorii celor trei goluri ale sibienilor. De partea cealaltă, Ciprian Rus (min.63) a marcat ”golul de onoare” al gazdelor, dintr-o lovitură de la 11 metri. La acest joc, antrenorul Pelici a stat în tribună fiind suspendat la meciul cu UTA, iar tehnicianul Adrian Iencsi de la gorjeni a fost trimis și el acolo, la mijlocul reprizei secunde, din duelul contra lui FCH. Contraatacul a fost ”arma letală” a oaspeților care au marcat două goluri pe această fază și și-au creat multe alte faze de poartă, încheiând ultimele minute ale disputei în control total.

FC Hermannstadt: Moldovan, Stoica, Crișan, Pamfile, Tătar, Dâlbea, Boboc, Lupu (Neacșa min.61), Neagu (Herghelegiu min.71), Petrescu (Popa min.84) și Rusu.

Aici puteți vedea golurile partidei:

A fost un joc bun pentru învingători. Sibianul Petrișor Petrescu a fost cel mai bun fotbalist al meciului. Andrei Herghelegiu și-a făcut debutul la noua sa echipă. Cu acest rezultat, FC Hermannstadt este noul lider al clasamentului Ligii a II-a. Elevii lui Pelici, Berța și Beza au acumulat 15 puncte, cu unul mai mult decât Ripensia Timișoara.

Pandurii - FC Hermannstadt 1-3