Gaz Metan Medias Concordia Chiajna 1-2

Sport 11.09.2017

Rușinos: Gaz Metan – Concordia Chiajna 1-2

Gaz Metan continuă parcursul dezastruos din actualul sezon al Ligii I, medieșenii fiind învinși, luni seara, pe teren propriu de Concordia Chiajna cu scorul de 2-1, ilfovenii obținând prima victorie în acest sezon. La Mediaş, echipa lui Vasile Miriuţă a marcat prima prin Bud, dar golul nu a fost validat din cauza unei presupuse poziții de ofsaid. Tot Bud a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize. După pauză, Chiajna a deschis scorul după o lovitură liberă, executată perfect de Ronaldo Deaconu, jucătorul sub 21 de ani al ilfovenilor. Gaz Metan a avut noroc în momentul în care Andrei Marc a nimerit bara, însă după numai un minut Paul Batin şi-a trecut în cont a doua reuşită din acest sezon. Finalul nu a fost uşor pentru Chiajna, mai ales că Patache şi Batin au fost eliminaţi. În prelungiri, Bălgrădean a salvat in extremis la o fază, dar nu a mai avut nicio şansă în faţa lui Golubovic. S-a terminat 1-2, a patra înfrângere consecutivă pentru Gaz Metan iar medieșenii rămân cu numai 4 puncte în clasamentul Ligii I. Etapa viitoare, Gaz Metan are parte de o partidă extrem de dificilă în deplasare, cu FCSB.