Sport 4.10.2017

”Lecție de tenis” pentru Sharapova! Halep a câștigat în fața rusoaicei după o evoluție formidabilă

www.gsp.roSimona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Beijing. Constănțeanca a câștigat fără drept de apel în fața Mariei Sharapova. A fost 6-2, 6-2 pentru numărul II WTA. Halep a jucat excepțional și nu s-a pus în discuție nici o secundă învingătoarea partidei. Românca a servit foarte bine, iar în teren a făcut tot ce a dorit. Ea a lovit mingile foarte lung și aproape de liniile terenului, s-a deplasat excelent și a returnat foarte bine, iar apoi a atacat nimicitor. Rusoaica a fost incapabilă să reacționeze, fiind depășită la toate capitolele. Meciul a durat o oră și 12 minute. În faza următoare, Simona Halep o va întâlni pe învingătoarea jocului dintre Radwanska și Kasatkina.