Acum citesti:
Măgura Cisnădie a început 2018 cu un succes important!
Intreg articolul 1 minute de lectura

Magura CisnadieSingura reprezentantă a județului Sibiu în Liga Florilor a urcat pe podiumul campionatului. Măgura Cisnădie a obținut a șaptea victorie din acest sezon, 29-26 (17-11) împotriva echipei CSM Bistrița. Partida s-a desfășurat în deplasare. Jocul a fost echilibrat timp de șaptesprezece minute, scor 8-8. Apoi, Măgura s-a distanțat pe finalul primei reprize și formația lui Alexandru Weber nu a mai întâmpinat probleme în a se impune până la final. Ada Moldovan a fost cea mai bună marcatoare a disputei. Ea a înscris 7 goluri. Deonise Fachinello (6), Mariana Costa (6), Larissa Araujo (3) și Larisa Șerban (3) au făcut un joc bun. Au mai punctat Roxana Gatzel (2), Ivana Bozovic (1) și Oana Apetrei (1). De la gazde s-a remarcat Oana Chirilă. Aceasta a avut șase reușite. Cu acest succes, Măgura Cisnădie a acumulat 22 de puncte. De partea cealaltă, CSM Bistrița a rămas cu 18, pe poziția a șasea.