Andreea Dragoman a castigat Cupa Romaniei

Sport 13.01.2018

Andreea Dragoman a câștigat prima medalie pentru CSM Mediaș

Clubul Sportiv Municipal Mediaș a obținut prima medalie din istoria sa. În weekend, Andreea Dragoman a câștigat Cupa României la individual. Succesul obținut de Andreea Dragoman a însemnat și prima medalie câștigată pentru CSM Mediaș,  la care campioana mondială s-a transferat recent. Andreea Dragoman a câștigat în finala rezervată junioarelor 1 în fața Elenei Zaharia de la CS Farul Constanța cu scorul de 4-3. Sportiva din orașul de pe Târnava Mare a avut o revenire de senzație după ce a fost condusă cu 3-1 la seturi și 9-6 în setul al cincilea. Cupa României la tenis de masă, competiție rezervată juniorilor I și II se desfășoară în acest weekend la Buzău. Alături de Andreea Dragoman la competiție mai participă și săprtivele Alina Moca, Diana Muntean și Cristian Cîndea.