CSM Medias participa la Campionatul Național de Tenis de Masa

Sport 22.01.2018

CSM Mediaș participă la Campionatul Național de tenis de masă

Mai mulți tenismeni ai Clubului Sportiv Municipal Mediaș vor participa în perioada 25-28 ianuarie va avea loc Campionatul Național rezervat juniorilor 3. Competiția se va desfășura în județul Timiș, în localitatea Dumbrăvița. Clubul Sportiv Municipal Mediaș va participa la acest Campionat Național cu un număr de 6 sportivi, scopul declarat fiind acela de a câștiga cât mai multe medalii.

lubul Sportiv Municipal Mediaș a obținut recent prima medalie din istoria sa. În urmă cu aproape două săptămâni, Andreea Dragoman a câștigat Cupa României la individual. Succesul obținut de Andreea Dragoman a însemnat și prima medalie câștigată pentru CSM Mediaș. Andreea Dragoman a câștigat Cupa României în cadrul competiției rezervată juniorilor I și II de la Buzău.