Acum citesti:
FC Hermannstadt a terminat la egalitate al cincilea amical din Turcia
Intreg articolul 50 secunde de lectura

27657907_2083112865252697_5550105382636608533_nAlb-roșii au încheiat la egalitate partida disputată în compania formației FK Dinamo Vranje, liderul din Prva Liga, cel de-al doilea eșalon al Serbiei. A fost 1-1 între FC Hermannstadt și adversarii lor. Sibienii au fost conduși la pauză după ce au primit gol dintr-o lovitură de la 11 metri, cu opt minute înainte de pauză. Alexandru Curtean a egalat imediat după revenirea de la cabine. Mijlocașul a înscris cu un șut cu boltă, de la 30 de metri, peste portarul lui Dinamo, ieșit dintre buturi. Cătălin Căbuz, Alexandru Coman, Ionuț Stoica, Radu Crișan, Mihai Stancu,  Cristian Danci, Răzvan Dâlbea, Olivian Surugiu, Alexandru Curtean, Andrei Hergheligiu și  Bogdan Rusu au fost jucătorii care au început meciul ca titulari. Pe parcurs au mai evoluat Angel Baumann, Robert Bratu, Marius Cătinean, Robert Boboc, Alexandru Târnovan și Cosmin Neagu.