Acum citesti:
FC Hermannstadt a încheiat cantonamentul din Turcia!
Intreg articolul 2 minute de lectura

27972374_2084268211803829_4213549583337562845_nGruparea din orașul de pe malul Cibinului a încheiat cantonamentul din Antalya! FC Hermannstadt a terminat perioada de pregătire în Turcia cu o victorie. Sibienii au învins cu 3-1 pe FC Kisvarda Mastergood, ocupanta locului secund în clasamentul Merkantil Bank Liga, cel de-al doilea eșalon al Ungariei. Petrișor Petrescu a deschis scorul în partida de ieri, la jumătatea primei reprize. Mijlocașul născut în orașul nostru a înscris cu un lob peste portarul advers, de la 35 de metri. Ștefan Blănaru a mărit avantajul echipei sibiene (min. 42) și tot el a stabilit rezultatul la pauză, în ultimul minut al primei reprize (3-0). În partea a doua a jocului, echipa maghiară a reușit să marcheze golul de onoare. Horațiu Moldovan, Daniel Tătar, Cătălin Pîrvulescu, Robert Bratu, Claudiu Pamfile, Robert Boboc, Lucian Dumitriu, Petrișor Petrescu, Alexandru Târnovan, Cosmin Neagu și Ștefan Blănaru au fost jucătorii titulari pentru FCH. Au mai evoluat pe parcurs, Angel Baumann, Ionuț Stoica, Marius Cătinean, Răzvan Dâlbea, Bogdan Rusu, Olivian Surugiu și Mihai Stancu. La finalul cantonamentului, bilanțul lui FC Hermannstadt în Turcia a fost trei victorii, două rezultate de egalitate și o înfrângere. Fotbaliștii sibieni vor reveni în țară în cursul zilei de astăzi.