Acum citesti:
Surpriză uriașă la Manchester! Elvețienii au învins echipa lui Guardiola
Intreg articolul 50 secunde de lectura

www.dailystar.co.ukFC Basel a reușit surpriza serii în Uefa Champions League! După eșecul de pe teren propriu, 0-4 cu Manchester City, elvețienii au făcut o partidă mare pe Ittihad Stadium și au obținut o victorie neașteaptată, 2-1 contra echipei antrenate de Pep Guardiola. Antrenorul spaniol a folosit o formație cu mai multe rezerve, Gundogan fiind cel mai important fotbalist ce a început ca titular. Gabriel Jesus a deschis scorul pentru cetățeni în minutul 8 și scorul la general ajungea la 5-0. Surprinzător, oaspeții au revenit și au întors scorul, Mohamed Elyounoussi (min.17) și Michael Lang (min.71) au marcat golurile ce i-au adus pe suporterii elvețieni să fie extrem de bucuroși. S-a terminat 2-1, iar Manchester City se califică în sferturile de finală. De partea cealaltă, Basel părăsește onorant competiția.