Acum citesti:
FC Hermannstadt a promovat în Liga I!
Intreg articolul 50 secunde de lectura

Alb-roșii au reușit să-și îndeplinească visul avut la începutul sezonului competițional 2017-2018. FC Hermannstadt a promovat pe prima scenă a fotbalului românesc! Fotbaliștii antrenați de către Alexandru Pelici și-au asigurat matematic prezența în Liga I după un rezultat de egalitate la Târgoviște. FCH a terminat 1-1 pe terenul Chindiei, echipă care va juca la baraj. Sabin Lupu a deschis scorul pentru oaspeți. Jucătorul echipei sibiene a înscris în minutul 14. Cristian Cherchez a egalat pentru gazde în minutul 42. Toma Niga, Mihai Stancu, Radu Crișan, Cătălin Pârvulescu, Daniel Tătar (căpitan), Cristian Danci (Bogdan Rusu, min.31), Sabin Lupu (Petrișor Petrescu, min.83), Alexandru Curtean, Cosmin Neagu (Robert Boboc, min.55) și Ștefan Blănaru sunt jucătorii care au evoluat în partida de astăzi pentru FC Hermannstadt. După 34 de etape disputate, sibienii au acumulat 81 de puncte. De partea cealaltă, Chindia Târgoviște are 67 de puncte.