12.9 C
marți, aprilie 16, 2024

CSU a fost eliminată din Cupa României!

www.csusibiu.ro/Alina CojocaruSezonul excelent de până acum al lui CSU Sibiu a luat o turnură mai puțin plăcută pentru toți fanii galben-albaștrilor. CSU Sibiu a fost eliminată din Cupa României și rămâne doar cu lupta pentru trofeul Ligii Națională. Astăzi, ”vulturii” au pierdut meciul din sferturi cu BC Timișoara, scor 101-103 (13-27; 26-22; 20-18; 19-11; 10-10; 10-10 și 3-5). Partida a fost una cum rar se poate vedea în baschet, fiind nevoie de nu mai puțin de trei reprize de prelungiri pentru a se stabili echipa calificată în ”careul de ași” al competiției. Monyea Pratt (18 puncte), Christopher Cooper (17), Radu Paliciuc (16), Tyler Laser (14), Mirel Dragoste (13), Marcel Davis (10), Lawrence Kinnard (9) și Bogdan Popescu (4) au fost marcatorii pentru CSU Sibiu. De partea cealaltă, foștii jucători ai galben-albaștrilor, Octavian Popa Calotă (31 puncte) și Igor Mijajlovic (28 puncte) au strălucit.
În jur de 300 de suporteri au susținut formația noastră la Sfântu Gheorghe. Aceștia au făcut o atmosferă deosebită.

ULTIMA ORĂ: Copil de 3 ani accidentat de un autoturism

Un copil de 3 ani a fost rănit într-un accident produs luni seara pe strada Doamna Stanca, din Șelimbăr.Din...