Sibiu
vineri, martie 29, 2024

Gaz Metan, fără victorie în 2018, după 0-1 cu FC Botoșani

Cele mai citite

Gaz Metan a pierdut ultima partidă din sezonul regulat, 0-1, în deplasarea de la Botoșani. Partida nu a fost una cu foarte multe ocazii, botoșănenii fiind mai pragmatici la finalizare. Unicul gol al partidei a fost marcat din penalty în minutul 37. Golubovici a obţinut lovitura de la 11 metri şi Mihai Roman a înscris fără probleme în poarta lui Pleșca. Moldovenii au mai avut ocazii până la final, dar s-au lovit de intervențiile inspirate ale portarului Gazului Metan. Singura ocazie a medieșenilor în această partidă a fost semnată de Sergiu Popovici în minutul 6, care a reluat peste poartă din 7-8 metri. Gaz Metan rămâne fără victorie în 2018 și va avea parte de un play out extrem de dificil . Medieșenii sunt pe locul 13, cu 16 puncte, iar după înjumătățirea punctelor vor rămâne cu 8 puncte. Gaz Metan și FC Botoșani se vor întâlni și săptămâna viitoare, în prima etapă din play-out.