Acum citesti:
Volei Alba Blaj a obținut o nouă victorie în Sala Transilvania
Intreg articolul 50 secunde de lectura

Volei Alba Blaj Facebook

Echipa din ”Mica Romă” se află la un meci de grupele Ligii Campionilor. Volei Alba Blaj a câștigat turul contra echipei nemțești, Allianz MTV Stuttgart, scor 3-1. A fost un meci bun pentru românce, care au început excelent partida și au jucat foarte bine în primele două seturi, reușind să se impună cu 25-18 și 25-20. În setul III, oaspetele au evoluat mai bine și au redus din diferență, la 2-1, după 25-17. Acest lucru nu le-a demoralizat pe gazde, Volei Alba Blaj și-a ridicat nivelul și a câștigat meciul, după un set IV foarte echilibrat, 28-26. Ioan Baciu a făcut o partidă nemaipomenită pentru învingătoare. Calificarea se joacă la Stuttgart, marți fiind returul, româncele având nevoie de două seturi pentru a fi sigure de prezența în grupe.