16.2 C
vineri, martie 29, 2024

CSU Sibiu a câștigat ”Derby-ul Ardealului”!

”Vulturii” lui Dan Fleșeriu au obținut cea de-a patra victorie din tot atâtea posibile pe teren propriu, în acest sezon. În fața unei săli arhipline, CSU Sibiu a oferit o bucurie imensă suporterilor, reușind să câștige în fața marii rivale, Universitatea Cluj. A fost 85-74 (19-9; 22-22; 22-21 și 22-22) în favoarea galben-albaștrilor. ”Derby-ul Ardealului” a fost dominat de gazde, sibienii fiind la conducere în marea majoritatea timpului, ”șepcile roșii” au avut numai 2-0, iar în rest CSU a avut avantaj. Sfertul inaugural a fost determinant în soarta partidei, Sibiul jucând mai bine, 19-9. În următoarele 30 de minute, duelul a fost echilibrat ca puncte, două sferturi s-au încheiat la egalitate, 22-22, iar cel de-al treilea a fost 22-21 pentru CSU. La final, CSU s-a impus cu 85-74 și a revenit pe primul loc în Liga Națională de Baschet Masculin. Elevii lui Dan Fleșeriu au 5 victorii și 2 eșecuri, exact ca adversarii de azi, care au căzut pe locul II.

All 4 Sport Sibiu, noi performanțe la campionatele regionale de înot

Micii sportivi de la Clubul All 4 Sport Sibiu s-au întors cu rezultate notabile de la Campionatele Regionale de...