Acum citesti:
Daniel Tătar, înaintea duelului cu Dunărea Călărași: ”Cine greșește mai puțin va câștiga”
Intreg articolul 2 minute de lectura

Adrian Bratoiu

Fotbalistul celor de la FC Hermannstadt se poate lăuda cu evoluții foarte bune în ultima vreme la echipa sa și cu faptul că este jucătorul care a hotărât primul joc din istorie între cele două formații. În Liga a II, pe stadionul Municipal, Tătar executa splendid o lovitură liberă și marca golul victoriei lui FCH în fața Dunării. Au urmat două egaluri între cele două echipe, iar acum el se așteaptă la un joc chiar mai greu decât în precedentele întâlniri dintre sibieni și călărășeni.

Tătar este convins de faptul că echipa care va gafa mai puțin în această confruntare se va alege cu toate punctele și spune că, în tur, călărășenii au taxat relaxarea din final a adversarului, reușind să egaleze. ”Călărașiul este o echipă dificilă, foarte bine organizată. Nu ne va fi deloc ușor. Cred că va fi mult mai greu decât în precedentele jocuri. Trebuie să fim atenți, pentru că cei care vor greși mai puțin, vor ieși învingători. În tur am avut o posesie de peste 65 la sută, dar n-am rămas concentrați până la final, iar asta ne-a costat. Călărășenii au crezut în șansa lor până în ultimul minut. Trebuie să rămânem concentrați, la meciul acesta, și nu numai, la toate meciurile pe care le mai avem de disputat, din primul până în ultimul minut, pentru că avem nevoie de puncte”, a spus Tătar. Partida dintre Dunărea Călărași și FC Hermannstadt, contând pentru etapa a XVI-a a Ligii 1, va avea loc duminică, de la ora 13:00, pe Stadionul ”Ion Comșa” din Călărași. Înaintea meciurilor din această rundă, echipa sibiană ocupă locul 13 în clasament, cu 15 puncte, în vreme ce Dunărea ocupa locul 8, cu 17 puncte.