fbpx
Acum citesti:
Mircea Rednic: ”Sibiul arată mult mai bine decât la începutul de campionat”
Intreg articolul 1 minute de lectura

Antrenorul principal al dinamoviștilor a ajuns la șase meciuri fără victorie în Liga I, din cele șapte avute de Dinamo, cu el pe bancă în acest campionat. FC Hermannstadt și Dinamo au terminat la egalitate, 1-1, la capătul unei partide unde Rednic a lăudat formația sibiană și unde a spus că echipa sa putea obține cele trei puncte, cu un pic de șansă. ”Prima repriză a fost echilibrată. În repriza a doua am dominat. Ne-am creat multe ocazii de a marca. Am avut și o bară. Am construit pe un teren greu. Păcat că centrările au fost imprecise. Cu un pic de șansă la ultima fază puteam avea 3 puncte. Nu pot decât să-i felicit pe jucători pentru cum au ținut cont de condițiile de aici. Se vede o îmbunătățire a jocului. Am avut o posesie bună pe un teren greu, împotriva unei echipe care s-a organizat bine. Sibiul arată mult mai bine decât la începutul de campionat”, a declarat Mircea Rednic.