6.8 C
marți, aprilie 23, 2024

Măgura Cisnădie s-a calificat în sferturile Cupei României

Formația lui Alexandru Weber nu a avut nicio problemă în a-și rezerva ultimul loc pentru sferturile de finală ale Cupei României la handbal feminin. Măgura Cisnădie a câștigat la nouă goluri partida de pe terenul echipei Dinamo București, scor 35-26. Ada Moldovan (10), Jasna Boljevic (9), Oana Apetrei (7), Larissa Araujo (4), Paula Hoha (3) și Larissa Da Silva (2) au marcat pentru învingătoare. Cu acest rezultat, Măgura s-a alăturat echipelor Universitatea Cluj, HC Zalău, CSM București, SCM Râmnicu Vâlcea, Gloria Bistrița, CSM Galați și Unirea Slobozia în top 8 a întrecerii. Jocurile din sferturi vor avea loc tot în această lună, urmând a se stabili echipele care vor juca în Final Four-ul întrecerii. Mâine va avea loc tragerea la sorți, la sediul Federației Române de Handbal.