13.3 C
vineri, martie 29, 2024

Ce debut! 22 de puncte, cel mai bun marcator şi victorie la primul meci în tricoul „vulturilor” pentru americanul Leroy Hurd

Leroy HurdNoua achiziţie a lui CSU a făcut spectacol la primul său meci în tricoul galben-albastru. Leroy Hurd a fost cel mai bun marcator al sibienilor în victoria 75-61 cu SCM Craiova. Americanul a pus 22 de puncte pe tabelă şi a impresionat la debut. El a intrat pe teren încă din primul minut al partidei de vineri seara contra oltenilor şi, şi-a pus amprenta încă din sfertul I. Hurd a fost urmat de Popa Calotă cu 17 puncte, Christopher Lee (16), Milos Bojovic (12), Levar Seals (6) şi Brandon Johnson (2). „Cred că Leroy Hurd ne-a ajutat foarte mult. S-a acomodat foarte repede, deşi a venit la noi de numai două zile”, a spus Miodrag Perisic despre prestaţia noului său elev.

Lucrările de modernizare a străzii Marburg din cartierul Tineretului au început, anunță municipalitatea sibiană.Acestea includ relocarea rețelelor de utilități,...