6.1 C
joi, aprilie 18, 2024

Eduard Grosu, noul tricou galben al Turului Ciclist al Sibiului. El a terminat pe poziţia a treia în cea mai lungă etapă a competiţiei, rundă câştigată de italianul Oscar Gatto

Contul de facebook al Turului Ciclist al SibiuluiEduard Grosu este noul tricou galben al Turului Ciclist al Sibiului. Aseară, sportivul de la Nippo Vini Fantini a terminat pe poziţia a treia cea mai lungă rundă a întrecerii. Etapă ce s-a desfăşurat pe traseul Sibiu-Mediaş-Sibiu şi a măsurat 224,2 kilometri. Pentru clasarea sa, Grosu a primit patru secunde de bonificaţiei, suficient pentru a urca pe locul I în clasamentul turneului. Runda a fost câştigată de Oscar Gatto. Italianul de la Androni Giocatolli a fost imbatabil pe final. Pentru ciclişti, urmează etapa „regină” a competiţiei, cea de la Păltiniş. Ca şi în anii precedenţi, sunt şanse extrem de mari ca sportivul care va ajunge primul pe celebra urcare să se impună în Turul Sibiului. Rutierii vor porni în cei 152 de kilometri, astăzi de la ora 10:45.

Avertisment: Țepele continuă la telefon. „Vă sună Ionescu Alexandru”

Directoratul Național de Securitate Cibernetică a atras atenția, joi, că tentativa de fraudă în care apelanții se dau angajați...