15.2 C
vineri, iulie 5, 2024

FC Hermannstadt a pierdut cu U Cluj. Sibienii au deschis scorul

FC Hermannstadt a pierdut partida desfășurată sâmbătă, în deplasare, cu Universitatea Cluj, scor 1-2.

U Cluj a avut prima oportunitate în minutul 16. Silaghi a șutat din colțul careului, dar balonul s-a dus peste poarta lui Muțiu.

Tot clujenii au avut o ocazie uriașă în minutul 31. Daniel Popa a centrat foarte bine în fața porții, însă Silaghi nu a ajuns la minge.

Două minute mai târziu, Ovidiu Bic a primit o minge în careul mic, a șutat, însă Muțiu a respins foarte bine.

FC Hermannstadt a deschis scorul în minutul 62. Jipa a centrat în careu, Paraschiv a trimis în câțiva metri profitând de o greșeală a lui Chipciu, iar Murgia a reușit primul său gol pentru FC Hermannstadt.

Egalarea a venit 3 minute mai târziu. Alex Chipciu a primit o minge în interiorul careului și a șutat imparabil.

U Cluj a trecut în avantaj în minutul 76. Dan Nistor i-a pasat extraordinar lui Daniel Popa, care a înscris. Inițial, arbitrul a semnalizat offside, însă după consultarea VAR arbitrii au validat golul.

Nu s-a mai întâmplat nimic până la finalul partidei, iar sibienii se întorc învinși de la Cluj Napoca.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

ULTIMA ORĂ/FOTO: Incendiu de proporții în Sibiu în zona fostului Depou CFR, la două clădiri

Pompierii sibieni au intervenit, joi seara, în municipiul Sibiu în zona fostului depou CFR, pentru stingerea unui incendiu izbucnit...