Unul dintre cele mai noi show car-uri realizate de Volkswagen este CC Performance, dezvoltat pe platforma Passat CC. Designul acestui concept a fost realizat de Volkswagen Design Center California, în co­laborare cu partenerii de la APR, Recaro, H&R Suspension şi Brembo America de Nord. Cu un exterior elegant, subliniat de inserţiile din crom şi aluminiu, în timp ce interiorul este dominat de culoarea neagră, cu scaune Recaro din piele, noul concept combină eleganţa cu performanţele tehnice. Prestaţia motorului TSI de 2.0 litri a fost îmbunătăţită cu aju­torul unei turbine cu trei nivele de per­formanţă. În modul Full Power, maşina dezvoltă 311 CP; modul GT furnizează 252 CP, în timp ce modul Eco are �doar� 222 CP. Performance CC are jante pe 20 inch, cu 10 spiţe, iar anvelopele 245/30R20 sunt fur­nizate de Yokahama. H&R a contribuit cu kit-ul pentru suspensii, în vreme ce frânele speciale, cu discuri pe 14 inch, cu 4 pistoane, au fost furnizate de Brembo.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FC Hermannstadt a reuşit să învingă la scor de tenis Dacia Unirea Brăila

Avatar

Publicat

pe

FC Hermannstadt a făcut instrucţie cu Dacia Unirera Brăila, sâmbătă, la Mediaş, reuşind să se impună cu un categoric 6-0.

Sibienii au condus la pauză cu 1-0, însă s-au dezlănţuit în repreiza secundă., În prepriza a doua, elevii lui Florentin Petre s-au prăbușit și au încasat cinci goluri. Pentru FC Hermannstadt au marcat Buhăcianu în minutele 37 şi 70, Silviu Balaure în minutele 8 şi 90+2, Popescu în minutul 67, şi Sîntean în minutul 83.

PUBLICITATE

Marius Măldărășanu, antrenorul lui FC Hermannstadt, a fost extrem de inspirat azi. În partea secundă i-a introdus pe Balaure, Popescu și Sîntean, iat toți trei au marcat.

pe

După 5 înfrângeri consecutive, Gaz Metan a câştigat, vineri seara, la limită, cu Rapid Bucureşti. Ilie Poenaru. noul tehnician al medieşenilor, a debutat astfel cu o victorie.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 7 al partidei de pe Arena Națională. Ronaldo Deaconu a executat o lovitură de colț de pe partea dreaptă, iar Yuri Matias a înscris cu o lovitură de cap. Rapid a egalat peste doar trei minute, atunci când Alexandru Albu a marcat direct dintr-o lovitură liberă de la circa 20 de metri.

PUBLICITATE

În minutul 18, Gabriel de Moura a centrat de pe partea dreaptă, Christian Irobiso a trimis mingea cu capul dar portarul Horațiu Moldovan a reușit să prindă mingea. Peste alte șase minute, portarul Octavian Vîlceanu a reținut în doi timp șutul lui Nicolae Carnat.

În minutul 51, Ljuban Crepulja a șutat de la peste 20 de metri, portarul Octavian Vîlceanu a deviat mingea care a lovit bara transversală și a ieșit în corner. În minutul 51, Ljuban Crepulja a șutat de la peste 20 de metri, portarul Octavian Vîlceanu a deviat mingea care a lovit bara transversală și a ieșit în corner.

Gaz Metan a dat lovitura în minutul 76 atunci când Ronaldo Deaconu l-a deschis foarte bine pe Vlad Morar în adâncime, iar acesta l-a lobat pe Horațiu Moldovan și a înscris. În urma acestui rezultat, medieşenii acumulează 7 puncte în clasamentul Ligii I.

PUBLICITATE

Pentru Gaz Metan urmează partida din 16-imile Cupei României împotriva Concordiei Chiajna. Partida este programată miercuri, 22 septembrie, de la ora 16:30.

PUBLICITATE

Judeţ

Gaz Metan Mediaş şi-a găsit antrenor după despărţirea de Mihai Teja

Avatar

Publicat

pe

Gaz Metan Mediaş şi-a găsit antrenor la doar câteva zile distanţă după ce oficialii grupării medieşene au încheiat conturile cu fostul tehnician Mihai Teja.

Ilie Poenaru, fost antrenor al formaţiei Academica Clinceni, va conduce formaţia medieşeană până în vara anului viitor. Ilie Poenaru a reuşit sezonul trecut să ajungă cu Academica Clinceni în play-off-ul Ligii I, fiind una dintre surprizele campionatului.

PUBLICITATE

Conducerea clubului Gaz Metan și tehnicianul Mihai Teja au ajuns la o înțelegere privind rezilierea pe cale amiabilă a contractului acestuia. Alături de acesta au plecat de la echipă și antrenorul secund Eusebiu Tudor, dar și analistul video Mircea Diaconescu.

Gaz Metan ocupă în acest moment penultimul loc în clasamentul Ligii I cu doar 4 puncte. În ultimele două etape medieşenii au pierdut pe teren propriu cu UTA Arad, scor 0-1 şi cu FC Voluntari, scor 1-2.