Un alt urs a fost ucis pe autostradă, este al treilea anul acesta

Cele mai citite

Un urs a fost omorat pe autostradă. Animalul a ajuns pe șosea după ce a sărit gardul de protecție, înalt de un metru și jumătate. Ursul a fost lovit de un TIR, apoi a fost proiectat într-o mașină și, din nefericire, a murit.

Animalul a intrat pe autostradă prin apropierea unei subtraversări pentru animale, nu a folosit-o și a preferat să sară gardul. Este al treilea urs ucis în acest an pe autostradă. Primii doi au murit în luna august, la un interval de câteva zile.
De atunci, Secția Autostrăzi Sibiu a început un program de reparare și înlocuire de gard de protecție iar până acum s-au montat 2000 de metri de gard.

spot_img
Ultimele știri

VIDEO: Hotelurile-capsulă cuceresc Europa: alternativa ieftină la cazările scumpe din marile orașe

O tendință care până nu demult părea exclusiv japoneză câștigă rapid popularitate în Europa. Hotelurile-capsulă, recunoscute pentru spațiile compacte...

Știri pe același subiect