„Vă vedem din Sibiu”, Ziua 400

Cele mai citite

Marți, 15 ianuarie, reprezentanții mișcării „Vă vedem din Sibiu” marchează ziua cu numărul 400 de când a demarat proiectul. Marți, între orele 12 și 15, sibienii sunt așteptați să marcheze acest moment.
„În 15 ianuarie se împlinesc 400 de zile de când am început protestul „Vă vedem din Sibiu”. 400 de zile în care am protestat neîntrerupt împreună. Pentru justiție. Pentru demnitate. Pentru Europa.
400 de zile în care nu am cedat. În care am arătat că, în România, demnitatea există – și e perseverentă. Cu fiecare dintre noi, cei care protestăm pentru justiție & demnitate, începe Europa. Vă așteptăm mâine, la prânz, în Zona liberă de corupție – împreună, vom ține România în Europa.
Fiindcă aici începe Europa: în demnitatea noastră perseverentă”, este mesajul postat pe re’eaua de socializare Facebook.

spot_img
Ultimele știri

Sibiu: Cine te poate despăgubi dacă, în timpul furtunii, a căzut un copac pe mașina ta?

Atunci când un copac cade peste autoturismul tău în urma unei furtuni sau a unor condiții meteorologice nefavorabile, așa...

Știri pe același subiect