Ludovic Orban: Secţia ATI a Spitalului Witting trebuie operaţionalizată

Cele mai citite

Premierul Ludovic Orban le-a solicitat, joi, miniştrilor Sănătăţii şi Transporturilor, Nelu Tătaru şi Lucian Bode, operaţionalizarea secţiei de ATI de la Spitalul Witting, menţionând că managerul instituţiei sanitare trebuie să ia măsurile necesare în acest sens sau să plece „acasă”.

Orban a cerut şi posibilitatea reutilizării Spitalului Colentina pentru suport COVID, adăugând că, după evoluţia numărului de infectări, situaţia este extrem de dificilă.
„Împreună cu Ministerul Transporturilor, operaţionalizaţi Spitalul Witting, pentru că acolo secţia ATI este o investiţie făcută de curând, la un nivel de înzestrare extrem de mare, trebuie asiguraţi medici prin detaşare. (…) Împreună cu dl ministru, chemaţi pe domnul director al spitalului să ia toate măsurile pentru operaţionalizarea secţiei. Dacă nu, să se ducă acasă”, a transmis Orban, la începutul şedinţei de Guvern. (AGERPRES)

spot_img
spot_img
Ultimele știri

SCANDAL DUPĂ RETROGRADARE! Suporterii sibieni au răbufnit: „Ați făcut orașul de râs! Ne-ați băgat în B, mercenarilor! Dezbrăcarea!”

Hermannstadt a avut una dintre cele mai dureroase seri din istoria recentă a clubului și a fost nevoită să...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect