Pieton de 65 de ani, lovit de mașină în timp ce traversa strada neregulamentar, în Copșa Mică

Cele mai citite

Un bărbat de 65 de ani a fost acroșat, luni seară, de o mașină, pe DN14, în Copșa Mică. Acesta traversa strada neregulamentar.

„Un localnic în vârstă de 65 de ani a traversat neregulamentar, prin loc nepermis, și a fost lovit de un autovehicul condus regulamentar de către un tânăr în vârstă de 24 de ani, din Axente Sever”, spune Elena Welter, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
La fața locului a intervenit ISU Sibiu, cu un echipaj SMURD. Acesta a acordat îngrijiri medicale victimei. Potrivit Alinei Voina, purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu, pietonul de 65 de ani a fost transportat la CPU Mediaș, prezentând traumatism cranio-cerebral și traumatism cranio-facial.
În zona producerii incidentului nu sunt probleme de trafic.

spot_img
spot_img
Ultimele știri

SCANDAL DUPĂ RETROGRADARE! Suporterii sibieni au răbufnit: „Ați făcut orașul de râs! Ne-ați băgat în B, mercenarilor! Dezbrăcarea!”

Hermannstadt a avut una dintre cele mai dureroase seri din istoria recentă a clubului și a fost nevoită să...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect