6.3 C
Sibiu
vineri, noiembrie 28, 2025

Ziua Europei, sărbătorită prin cântec la Șura Culturală Gușterița

Cele mai citite

Elevii Școlii Populare de Arte și Meserii „Ilie Micu” din Sibiu oferă un dar sibienilor și nu numai, de Ziua Europei. Aceștia vor susține un spectacol luni, 9 mai, de la ora 17, la Șura Culturală Gușterița.
Consiliul Județean Sibiu, prin Școala Populară de Arte și Meserii „Ilie Micu” Sibiu, organizează luni, în parteneriat cu Șura Culturală Gușterița, spectacolul „Ziua Europei”.
Protagoniștii evenimentului artistic vor fi elevii claselor de canto muzică ușoară, coordonați de prof. coordonator Iulian Țicală, prof. coordonator Claudiu Conț- chitară și prof. coordonator Teodora Tiribă – actorie.
De asemenea, prof. Săndel Mihai va susține un recital de excepție.
Evenimentul este programat, luni, între orele 17 – 20. Intrarea la spectacol va fi liberă.

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ/FOTO: Alertă în Sibiu. Mihaela Gabriela a plecat de acasă și nu s-a mai întors

Poliţiştii sibieni caută o minoră în vârstă de 17 ani, care a plecat de acasă, din municipiul Sibiu, și...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect