Ne temem atât de des de orice încât aproape uităm cum este să trăim liberi. Ne este frică de animale, avioane, de înălţime, de întuneric, de apă, de boli, de spaţii prea strâmte sau prea largi, de necunoscut, de oameni, ne este frică de frică şi ne întrebăm cum de reuşim să existăm într-o lume pe care o percepem ca pe un pericol constant. Ne temem de ziua de azi iar cea de mâine rămâne un mister, la care privim cu emoţie şi uneori consternaţi de frică, ne închidem în casă, în noi şi uităm să mai trăim. Evităm orice considerăm ameninţător şi ne trezim încătuşaţi de propriile noastre temeri şi prizonieri ai unui univers limitat uneori atât de mult încât nu ne mai dă posibilitatea să trăim normal.
Cele mai citite
Ultimele știri
Showcase, un spectacol studențesc plin de prospețime și emoție, pe scena FITS
Aplauze îndelungi au urmat ieri reprezentației Showcase, un spectacol de Cristian Ban. Protagoniști au fost cinci studenți la actorie...



