23.1 C
duminică, iulie 7, 2024

FC Hermannstadt a pierdut cu U Cluj. Sibienii au deschis scorul

FC Hermannstadt a pierdut partida desfășurată sâmbătă, în deplasare, cu Universitatea Cluj, scor 1-2.

U Cluj a avut prima oportunitate în minutul 16. Silaghi a șutat din colțul careului, dar balonul s-a dus peste poarta lui Muțiu.

Tot clujenii au avut o ocazie uriașă în minutul 31. Daniel Popa a centrat foarte bine în fața porții, însă Silaghi nu a ajuns la minge.

Două minute mai târziu, Ovidiu Bic a primit o minge în careul mic, a șutat, însă Muțiu a respins foarte bine.

FC Hermannstadt a deschis scorul în minutul 62. Jipa a centrat în careu, Paraschiv a trimis în câțiva metri profitând de o greșeală a lui Chipciu, iar Murgia a reușit primul său gol pentru FC Hermannstadt.

Egalarea a venit 3 minute mai târziu. Alex Chipciu a primit o minge în interiorul careului și a șutat imparabil.

U Cluj a trecut în avantaj în minutul 76. Dan Nistor i-a pasat extraordinar lui Daniel Popa, care a înscris. Inițial, arbitrul a semnalizat offside, însă după consultarea VAR arbitrii au validat golul.

Nu s-a mai întâmplat nimic până la finalul partidei, iar sibienii se întorc învinși de la Cluj Napoca.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

ULTIMA ORĂ/FOTO: Accident grav cu 7 victime în Vâlcea. Trafic blocat complet spre și dinspre Sibiu

Şapte persoane, între care şi trei minori, au ajuns la spital, duminică seara, în urma coliziunii a două maşini,...