15.2 C
vineri, iulie 5, 2024

FC Hermannstadt a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 2-0, duminică, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 23-a a Superligii de fotbal.

FC Hermannstadt venea după trei etape fără victorie, un egal şi două eşecuri, și a reușit să câștige primele trei puncte din acest an.

În prima repriză, jucătorii pregătiți de Marius Măldărășanu și-au creat mai multe ocazii la poarta apărată de Răzvan Ducan.

Sibienii au reușit să deschidă scorul în minutul 10 prin Silviu Balaure, care l-a învins pe goalkeeperul advers printr-un șut expediat din interiorul careului.

În repriza secundă, tot sibienii au fost cele care au insistat la poarta celor de la FC Botoșani și au reușit să-și dubleze avantajul prin același Balaure în minutul 50.

În urma acestui rezultat, Hermannstadt se află pe locul al 7-lea în SuperLiga, cu 32 de puncte acumulate după 23 de partide.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

ULTIMA ORĂ/FOTO: Incendiu de proporții în Sibiu în zona fostului Depou CFR, la două clădiri

Pompierii sibieni au intervenit, joi seara, în municipiul Sibiu în zona fostului depou CFR, pentru stingerea unui incendiu izbucnit...