7.4 C
Sibiu
luni, martie 16, 2026

Un sibian de 68 de ani a furat o bicicletă din fața unui local

Cele mai citite

Luni, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Sibiu au reținut un bărbat în vârstă de 68 de ani, sibian, cercetat penal pentru furt calificat.

Bărbatul este bănuit că, luni, în jurul orei 17.30, a furat o bicicletă electrică, lăsată nesupravegheată în fața unui local din municipiul Sibiu.

Prejudiciul cauzat este de 5.000 de lei.

„Sibianul a fost identificat și prins în scurt timp de către polițiști, bicicleta fiind recuperată și returnată părții vătămate.

În baza probatoriului administrat în cauză, polițiștii de investigații criminale au luat măsura reținerii pentru 24 de ore a sibianului, acesta urmând a fi prezentat unității de parchet competente în vederea aplicării unei măsuri preventive.

Cercetările sunt continuate la nivelul Poliției Municipiului Sibiu, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu”, a precizat Elena Welter, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.

FOTO: Arhivă

Urmărește Sibiu 100% în Google News 

spot_img
Cick spot_img
Ultimele știri

FOTO/ULTIMA ORĂ: O sibiancă de 16 ani s-a răsturnat cu mașina pe Maramureșului

Două tinere în vârstă de 16 au fost rănite, duminică seara, în urma unui accident rutier produs pe strada...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect