UPDATE: „Din primele cercetări efectuate la fața locului, polițiștii Serviciului Rutier Sibiu au stabilit faptul cǎ, în timp ce conducea un ansamblu TIR pe DN 1 pe direcția Brașov- Sibiu la km.270+ 800 m, un bărbat de 48 din județul Prahova, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum, ar fi pierdut controlul direcției de deplasare și a ieșit în afara părții carosabile, intrând în gardul unui imobil.
Din fericire, evenimentul rutier s-a soldat doar cu pagube materiale”, spune purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Alecsandra Rugaci.
ȘTIRE INIȚIALĂ: Traficul rutier se desfășoară alternativ la această oră pe Drumul Național 1, în Scoreiu, din cauza unui eveniment rutier.
„La această oră traficul este restricționat pe DN1, km. 270+800 m, pe raza localității Scoreiu, se circulă alternativ.
Din primele informații, este vorba despre un eveniment rutier, soldat doar cu pagube materiale.
Revenim cu detalii.

Vă rugăm să respectați indicațiile polițiștilor de la fața locului”, a transmis Alecsandra Rugaci, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Îți mulțumim pentru că ai ales să te informezi din Sibiu 100%. Poate ai informații din comunitate și vrei să le împărtășești cu noi. Scrie un mesaj pe e-mail [email protected] sau WhatsApp 0752.060.007




