ULTIMA ORĂ – DECES pe șantier în județul Sibiu: un muncitor a căzut de la 12 metri și a murit pe loc

Cele mai citite

Un grav accident de muncă s-a produs joi, 18 iunie, în extravilanul localității Avrig. Un bărbat în vârstă de 64 de ani și-a pierdut viața după ce a căzut de la o înălțime de aproximativ 12 metri, în timp ce efectua lucrări pe șantierul autostrăzii.

Inspectoratul de Poliție Județean Sibiu a fost sesizat cu privire la producerea incidentului, iar la fața locului s-au deplasat de urgență polițiștii din cadrul Poliției Orașului Avrig.

Potrivit primelor verificări, victima, cetățean străin în vârstă de 64 de ani, desfășura activități pe șantier în momentul în care, din cauze care urmează să fie stabilite de anchetatori, a căzut de la o înălțime de aproximativ 12 metri.

La locul tragediei a intervenit un echipaj SMURD cu medic, care a încercat să acorde asistență medicală de urgență victimei.

Publicitate

Din păcate, leziunile suferite în urma căderii au fost extrem de grave.

Potrivit reprezentanților ISU, bărbatul prezenta leziuni incompatibile cu viața, iar medicul aflat la fața locului a fost nevoit să declare decesul.

Accidentul s-a produs pe șantierul autostrăzii A3, unde victima lucra în momentul producerii incidentului.

Polițiștii au deschis o anchetă și efectuează cercetări pentru a stabili toate circumstanțele și condițiile în care s-a produs tragedia.

De asemenea, urmează să fie analizate toate aspectele legate de respectarea normelor de securitate și sănătate în muncă.

Îți mulțumim pentru că ai ales să te informezi din Sibiu 100%. Poate ai informații din comunitate și vrei să le împărtășești cu noi. Scrie un mesaj pe e-mail [email protected] sau WhatsApp 0752.060.007

spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: URS semnalat în Valea Avrigului

Locuitorii din zona Văii Avrigului au fost informați printr-un mesaj RO-ALERT despre prezența unui urs, anunță ISU Sibiu."În urmă...

Știri pe același subiect