După contestații a crescut numărul dascălilor ce se pot titulariza

Cele mai citite

Miercuri, 03 august, au fost afişate la sediul centrelor de concurs, Colegiul Tehic de Industrie Alimentară « Terezianum » Sibiu, respectiv la Colegiul Tehnic « Independenţa » Sibiu, rezultatele finale ale concursului de titularizare. 

În urma contestaţiilor depuse procentul candidaţilor cu note între 7 şi 10 a crescut la 50%, față de 47,71 % cât a fost inițial, iar promovabilitatea judeţeană este de 85,39%, față de 83,11 la sută. 

Repartizarea candidaţilor pentru angajare pe perioadă nedeterminată (titularizare) se va face în şedinţa publică organizată de Inspectoratul Şcolar Judeţean Sibiu în ziua de 8 august, la Colegiul Naţional “Gh.Lazăr” Sibiu, începând cu ora 9.00.

Transformarea posturilor şi actualizarea listei posturilor didactice/catedrelor rămase neocupate, în vederea angajării pe perioadă determinată (suplinire), va avea loc pe 9 august.

spot_img
Ultimele știri

Oana Gheorghiu preia conducerea unei filiale PNL din Capitală: „Nu mi-am dorit niciodată să ocup o funcție”

Oana Gheorghiu, vicepremier în Guvernul interimar condus de Ilie Bolojan, a transmis un mesaj după ce a fost numită...

Știri pe același subiect