14.1 C
Sibiu
sâmbătă, aprilie 19, 2025

Expiră termenul de distribuire a alimentelor de la UE

Cele mai citite

Sibienii care nu şi-au ridicat alimentele gratuite de la Uniunea Europeană, mai au la dispoziţie doar 2 săptămâni. După 15 martie, municipalitatea va returna aceste alimente Consiliului Judeţean pentru a fi redistribuite.

 

Până în prezent, din totalul de 10.500 de beneficiari înscrişi pe liste şi-au ridicat alimentele numai 7.145 de persoane.

„Reamintim faptul că în depozit nu mai există făină, cantităţile solicitate de municipalitatea sibiană nefiind livrate. De asemenea se distribuie un singulitru de ulei din cei şapte litri care trebuiau împărţiti fiecărui beneficiar.”, spune Mirela Gligore, purtător de cuvânt Primăria Sibiu.

Alimentele se distribuie la depozitul din Şoseaua Alba Iulia, nr.100 (în curtea laterală Ambient), în zilele lucrătoare, între 9 şi 15.

 

 

Publicitate
Ultimele știri

O tânără din România și-a dat în judecată părinții pentru a obține o pensie lunară de 2.000 de lei

O tânără de 21 de ani din București și-a dat în judecată părinții anul trecut pentru a-i obliga pe...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect