În această săptămână la Liceul Tehnologic „Nicolae Teclu”, în Sala de Festivități poate fi vizitată expoziția „20-20 ARTIŞTI ÎN IZOLARE”. Expoziția poate fi vizitată zilnic între orele 14:30 – 18, iar intrarea este gratuită.
Evenimentul este inițiat de Asociația pentru Înfrumusețarea Orașului Sibiu în cadrul proiectului “Orașul Artiștilor”. Pasionații de artă ce au avut inspirație în perioada dificilă din prima jumătate a acestui an, au fost invitați să ia parte la expoziția itinerantă, de grup, denumită sugestiv “20-20: Artiști în izolare”.
Debutanți ori profesioniști, peste 30 de artiști au înscris aproape 100 de lucrări pentru a le expune în cadrul expoziției itinerante din județul Sibiu. Au fost acceptate 20 de lucrări ce pot fi asociate cu pandemia actuală ori pur și simplu au fost realizate în timpul izolării la domiciliu în atelier.