„Dă-mi 1 leu ca să construim un spital pentru copii“

Cele mai citite

Alex Zamfir este un bucureştean care s-a gândit să realizeze proiectul vieţii lui alături de alţi zece prieteni. După ce a conştientizat cât de gravă este situaţia spitalelor pentru copii din România, tânărul a decis să pornească o adevărată campanie de strângere de fonduri şi să realizeze un spital pediatric.

Concret, în urmă cu două zile a făcut un apel către toţi românii: să doneze un leu pentru a ridica spitalul. Ideea, spune el, a pornit după ce toamna trecută a fost sunat de mama unui băieţel bolnav care avea nevoie de peste 100.000 de lei pentru o operaţie complicată în străinătate.

Citiți întreaga poveste pe adevărul.ro

spot_img
Ultimele știri

INTERVIU. Scriitorul Ion Radu Văcărescu: „Țara noastră este cea din urmă (de parcă am fi rămas la vremea Dinicului Golescu) la cititul cărților în...

Sibiul nu a fost niciodată lipsit de voci literare și culturale care să „facă istorie” și să responsabilizeze. Iar...

Știri pe același subiect