-4.8 C
Sibiu
marți, februarie 3, 2026

596 locuri de muncă pentru şomerii sibieni

Cele mai citite

Şomerii sibieni au la dispoziţie în această perioadă aproximativ 500 de locuri de muncă vacante, potrivit Agenţiei Judeţene pentru Ocuparea Forţei de Muncă Sibiu. Cele mai multe dintre acestea, peste 450 sunt diponibile în Sibiu, alte 52 de slujbe sunt pentru Mediaș și 20 pentru Cisnădie, în timp ce pentru Agnita sunt disponibile 14 și respectiv 13 locuri pentru Avrig,  iar la Dumbrăveni un singur loc.

Din totalul locurilor de muncă, numai 69 se adresează persoanelor cu studii superioare, printre meseriile solicitate  numarându-se cele de: analist calitate, director vânzări, econommist, inginer construcţii, inspector de specialitate în administrația publică, manager proiect informatic, programator, proiectant inginer mecanic, reprezentant comercial sau șef serviciu. În schimb, persoanele fără studii superioare au la dispoziţie 527 de slujbe. Cele mai multe sunt pentru: croitor, zugrav, paznic, casier, muncitor necalificat în industria confecțiilor, lucrător comercial sau montator subansamble.

Publicitate

Cei interesați pot afla mai multe informații din următoarele locații:  Sibiu (Str.Morilor nr.51A; Tel.0269-210882;Fax.0269-230089); Mediaș (Str. Aurel Vlaicu nr.33; Tel.0269-843731; Fax.0269-846710); Avrig (Str.Spitalului nr.16; Tel.Fax.0269-512216); Avrig (Str. Gheorghe Lazăr nr. 41A;Tel.Fax.0269-524546); Cisnădie (Str.Ţesătorilor nr.1;Tel.0269-564532); iar pentru Dumbăveni și Copșa Mică, la agenția din Mediaș.

 

 

 

 

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

Criza concediilor medicale continuă: nu una, ci două zile nu vor fi plătite în unele cazuri

Membrii Camerei Consultanţilor Fiscali atrag atenția că în multe cazuri, nu doar prima, ci și a doua zi de...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect