7.4 C
Sibiu
luni, martie 16, 2026

Cursuri suspendate pentru clasa I C de la Colegiul „Goga”

Cele mai citite

Elevii clasei I C de la Colegiul Național „Octavian Goga” din Sibiu nu vin la școală astăzi și mâine. Unitatea de învățământ a luat decizia de a suspenda cursurile, deoarece patru din cei 30 de elevi au fost confirmați cu suspiciune de gripă la testul rapid.
„În urma centralizării pe care ISJ Sibiu a realizat-o astăzi, 18 februarie, la nivelul unităților de învățământ din județul Sibiu se înregistrează, în rândul elevilor, 125 de cazuri cu suspiciune de gripă, cu nivel pozitiv la testarea rapidă, și 2215 de cazuri de viroză”, a explicat Constantin Dincă, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Școlar Județean Sibiu.
Cele mai multe cazuri de suspiciuni de gripă și viroze au fost raportate, marți, la Școala Gimnazială Roșia, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Sibiu, Liceul Teoretic „Gheorghe Lazăr” Avrig  și la Colegiul Național Pedagogic „Andrei Șaguna” Sibiu.

spot_img
Cick spot_img
Ultimele știri

FOTO/ULTIMA ORĂ: O sibiancă de 16 ani s-a răsturnat cu mașina pe Maramureșului

Două tinere în vârstă de 16 au fost rănite, duminică seara, în urma unui accident rutier produs pe strada...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect