9.1 C
Sibiu
marți, noiembrie 11, 2025

Elevii sibieni donează pentru Ucraina

Cele mai citite

Elevii din Sibiu se alătură campaniilor umanitare desfășurate la nivel național, în contextul în care mii de refugiați ajung în România. Astfel, Consiliul Județean al Elevilor organizează, alături de Clubul Interact Sibiu, campania „Donați pentru Ucraina!”.
Conducerea CJE Sibiu încurajează elevii să facă orice fel de donație, de la haine, la alimente, produse de igienă sau saci de dormit.
„Încurajăm orice elev dornic să doneze articole pentru copii, produse de igienă, alimente neperisabile, apă, saltele, pături sau saci de dormit (noi). Situația din Ucraina este una îngrijorătore. Empatizăm cu oamenii aflați în această situație dramatică și considerăm că orice fel de ajutor contează”, spune Tudor Terian-Dan, președintele Consiliului Județean al Elevilor Sibiu.
Donațiile vor fi strânse la Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” din Sibiu, până în data de 8 martie, când vor fi preluate de Crucea Roșie.

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

VIDEO: O femeie cu un bebeluș în brațe circula cu trotineta. Riscul de accident a fost imens

O femeie cu un bebeluş în braţe a fost filmată în timp ce se deplasa în trafic cu trotineta...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect