6.3 C
Sibiu
duminică, noiembrie 9, 2025

Aproape 300 de absolvenți ai AFT Sibiu vor primi primul grad de ofițer

Cele mai citite

Mâine va avea loc ceremonia de acordare a primului grad de ofiţer absolvenţilor Academiei Forţelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu, promoţia 2024

Vineri, 26 iulie 2024, începând cu ora 10, se va desfăşura ceremonia militară de acordare a primului grad de ofiţer absolvenţilor Academiei Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu.

Intitulată onorific „Avram Iancu‒200”, promoția 2024 este compusă din 292 de absolvenţi (91 femei şi 201 bărbați), care vor încadra funcţii în Ministerul Apărării Naţionale, Ministerul Afacerilor Interne, Serviciul Român de Informaţii, Serviciul de Informații Externe, Serviciul de Telecomunicații Speciale și Administrația Națională a Penitenciarelor.

Urmărește Sibiu 100% în Google News 

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

FOTO: Nebunie pe Municipal. FC Hermannstadt revine de la 0-1, a condus, dar a fost egalată în prelungiri

FC Hermannstadt a făcut un bun, duminică seara, cu FCSB, reușind să revină de la 0-1, dar în final...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect