15.2 C
Sibiu
vineri, aprilie 18, 2025

Copşa Mică a marcat cea de-a IX-a ediţie a Balului „Sfatul Bătrânilor”

Cele mai citite

Mai mulţi locuitori ai oraşului Copşa Mică au sărbătorit în weekend-ul care a trecut ediţia cu numărul nouă a Balului „Sfatul Bătrânilor”. Organizaţia „Sfatul Bătrânilor” din Copşa Mică este constituită din persoane în vârstă de peste 45 de ani, în majoritate pensionari, astăzi peste 16 la număr, care au ales să-şi organizeze în comun timpul liber. Pe lângă activităţile de divertisment (pescuit, şah, table) sau excursii la mănăstiri pe care le organizează pentru membrii săi, „Sfatul Bătrânilor” este un partener constant al primăriei oraşului într-o serie de evenimente, printre care se numără: Ziua Eroilor, Sărbătoarea Ionilor, Târgurile de Crăciun şi de Paşti.

Balul Sfatului Bătrânilor reprezintă momentul de bilanţ al unui an plin de activităţi desfăşurate de seniori pentru cetăţenii oraşului Copşa Mică, începând cu preşcolarii de la grădiniţă şi terminând cu veteranii de război.

„Prezenţa domnului primar şi a domnului viceprimar la acest eveniment a însemnat acordarea respectului cuvenit acestor oameni implicaţi în viaţa localităţii şi garanţia susţinerii reciproce pe viitor în activităţile desfăşurate spre binele tuturor cetăţenilor oraşului. Primarul oraşului îşi exprimă speranţa că în rândurile acestei organizaţii vor intra cât mai mulţi oameni dornici să se implice în activităţile desfăşurate an de an sub atenta coordonare a domnului Iuliu Domşa, preşedintele „Sfatului Bătrânilor”, spun organizatorii.

 

 

 

Publicitate
Ultimele știri

O tânără din România și-a dat în judecată părinții pentru a obține o pensie lunară de 2.000 de lei

O tânără de 21 de ani din București și-a dat în judecată părinții anul trecut pentru a-i obliga pe...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect