2.9 C
Sibiu
sâmbătă, ianuarie 31, 2026

Intervenție a salvamontiștilor la o stână din Jina unde o femeie a fost rănită

Cele mai citite

Intervenție de urgență a salvamontiștilor în zona montană a comunei Jina. Salvatorii au fost chemați pentru a ajuta o femeie de 69 de ani care se afla la o stână și s-a rănit picior.

”O echipă a Serviciului Public Județean Salvamont Sibiu a intervenit la o stână de pe raza comunei Jina pentru a acorda primul ajutor calificat unei femei de 69 de ani care a suferit un traumatism la membrul inferior. Aceasta a fost preluată de un echipaj medical și transportată la UPU Sibiu.” a declarat Adrian David, șeful Serviciului Salvamont Sibiu
A fost nevoie de intervenția salvamontiștilor pentru că zona este una greu accesibilă, stâna este la peste 1.000 de metri altidufine și la o distanță de circa 5 kilometri de localitate.
Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

VICTORIE!!! FC Hermannstadt câștigă o partidă crucială în deplasare cu Unirea Slobozia

După multe etape, FC Hermannstadt a câștigat o partidă în Superliga după un meci spectaculos, 3-2, în deplasarea de...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect