20.2 C
Sibiu
joi, aprilie 17, 2025

Pompierii sibieni, campioni la Concursurile Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență – etapa zonală

Cele mai citite

În perioada 24-26 iulie, Alba Iulia a găzduit una dintre cele mai așteptate competiții sportive dedicate profesioniștilor din serviciile pentru situații de urgență. Pompieri din șapte județe s-au confruntat în probe de mare dificultate, demonstrând performanță și rapiditate.

Echipa Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Sibiu a reușit să se impună pentru al patrulea an consecutiv, obținând rezultate remarcabile și calificându-se la etapa națională a competiției.

Rezultatele obținute:

  • Locul I în Clasamentul General
  • Locul I la Proba Realizarea dispozitivului de intervenție la motopompă
  • Locul II la Proba Scară de fereastră
  • Locul II la Proba Pista cu obstacole pe 100 m
  • Locul II la Proba Ștafeta 4×100 m
  • Locul II pentru plt. Badea Ionuț la Proba Pista cu obstacole pe 100 m
  • Locul II pentru plt. Badea Ionuț la Proba individuală cumulată, Duel
  • Locul III pentru plt. Badea Ionuț la Proba Scara de fereastră

Probele au inclus realizarea unui dispozitiv de intervenție la motopompă, pista cu obstacole, ștafeta 4×100 metri și utilizarea scării de fereastră, fiecare dintre acestea testând atât abilitățile fizice, cât și pe cele tehnice ale pompierilor.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

Publicitate
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: Copil de 11 ani aflat pe o bicicletă lovit de un autoturism

Un copil de 11 ani aflat pe o bicicletă a fost rănit, miercuri seara, într-un accident rutier produs în...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect