A ieșit cu mașina de pe Drumul Național 14. Toți pasagerii au ajuns la spital

Cele mai citite

Trei persoane au ajuns la spital, vineri după amiaza, în urma unui accident rutier produs pe Drumul Național 14, în zona localității Ațel.
Polițiștii rutieri spun că șoferul unui autoturism care circula spre Sighișoara a pierdut controlul direcției într-o curbă la drepta și a ieșit în afara șoselei, în partea stângă. Șoferul și cei doi pasageri din autoturism au fost răniți în urma accidentului rutier, fiind transportați la Unitatea de Primire Urgențe Mediaș pentru asistență medicală.
La locul evenimentului au intervenit echipaje de prim ajutor ale Ambulanței și SMURD Mediaș. Polițiștii rutieri au deschis un dosar în acest caz.

spot_img
Ultimele știri

Sibiul rămâne sub amenințarea furtunilor. Alertă meteo dublă: temperaturi sufocante și vijelii puternice

România, între caniculă și furtuni violente: Cod Galben de căldură și instabilitate atmosferică, Sibiul este vizat.Meteorologii avertizează că următoarele...

Știri pe același subiect