A ieșit cu mașina de pe Drumul Național 14. Toți pasagerii au ajuns la spital

Cele mai citite

Trei persoane au ajuns la spital, vineri după amiaza, în urma unui accident rutier produs pe Drumul Național 14, în zona localității Ațel.
Polițiștii rutieri spun că șoferul unui autoturism care circula spre Sighișoara a pierdut controlul direcției într-o curbă la drepta și a ieșit în afara șoselei, în partea stângă. Șoferul și cei doi pasageri din autoturism au fost răniți în urma accidentului rutier, fiind transportați la Unitatea de Primire Urgențe Mediaș pentru asistență medicală.
La locul evenimentului au intervenit echipaje de prim ajutor ale Ambulanței și SMURD Mediaș. Polițiștii rutieri au deschis un dosar în acest caz.

spot_img
Ultimele știri

Evaluare Națională 2026: Platforma digitală s-a blocat în mai multe județe. Elevii și profesorii au fost nevoiți să aștepte ore întregi, după examen. La...

Evaluarea Națională 2026 a debutat cu probleme tehnice majore, după ce platforma digitală utilizată pentru încărcarea și corectarea lucrărilor...

Știri pe același subiect