15.2 C
Sibiu
joi, aprilie 17, 2025

Mii de euro furați dintr-o locuință din Moșna

Cele mai citite

Un bărbat din Brateiu a furat 5.000 de euro dintr-o locuință din Moșna. Acesta a fost reținut de polițiști.

Un bărbat din Moșna a sesizat polițiștii medieșeni despre faptul că, în urmă cu câteva zile i-au fost furați 5.000 de euro din locuință.

În cadrul cercetărilor desfășurate, polițiștii au identificat un bărbat din Brateiu, în vârstă de 36 de ani, care a furat respectiva sumă de bani. Totodată, s-a reușit recuperarea sumei de 1.700 de euro și 702 lei, pe care bărbatul o avea asupra sa în momentul în care a fost descoperit de polițiști.

„În urma probatoriului administrat și audierii bărbatului, s-a luat măsura reținerii pentru 24 de ore în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al I.P.J. Sibiu, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat, urmând a fi prezentat în cursul acestei zile Parchetului de pe lângă Judecătoria Mediaș cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

Cercetările continuă la nivelul Secției nr. 2 Poliție Rurală Mediaș, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Mediaș”, a spus purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Luciana Lazăr.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

Publicitate
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: Traian Băsescu, mesaj-surpriză în campania pentru prezidențiale. Cerere pentru doi candidați

Fostul președinte Traian Băsescu a lansat joi un apel către Elena Lasconi și Nicușor Dan să se întâlnească și...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect